Działki rekreacyjne - własny ogródek za miastem
Sep 18, 2020
300 słów
2 minut czytania

Mieszkanie w mieście ma swoje atuty i zalety, ale mieszkając w dużej aglomeracji coraz trudniej o efektywny wypoczynek. Park miejski czy planty nie są czasami wystarczające, by poczuć się swobodnie na łonie natury. Popularne działki rekreacyjne wracają znów do łask.

Działki z niewielkim domkiem, gdzie można wypocząć, spędzić weekend czy urządzić ognisko lub grilla są doskonałą alternatywą dla mieszczuchów. W obrębie własnego ogródka działkowego możemy posadzić warzywa, czy też drzewa owocowe, jeżeli mamy dość miejsca. Satysfakcja z pracy na świeżym powietrzu oraz możliwość konsumowania własnych pomidorów czy marchwi są dla wielu osób na wagę złota.

Taki ogródek położony jest zazwyczaj blisko miasta, czasami na obrzeżach. Zakup działki rekreacyjnej nie jest dużym wydatkiem. Przy odpowiednim gospodarowaniu finansami i oszczędności możemy kupić taką nieruchomość w bardzo korzystnej cenie. Tanie działki to takie, które zazwyczaj miały więcej niż jednego właściciela. Bywa, że domek na posesji wymaga remontu czy napraw, dlatego decydując się na zakup, należy wziąć tą kwestię pod uwagę i obliczyć ile pieniędzy faktycznie będziemy potrzebowali.

Działki rekreacyjne mogą nie posiadać zabudowy. Wówczas należy się zorientować czy postawienie altany lub budynku będzie możliwe na terenie działki.

Wśród ogłoszeń lokalnych możemy znaleźć naprawdę tanie działki. Warto wówczas zainteresować się jaki jest faktyczny stan prawny takiego terenu.

Zdarza się, że miasto oferuje bardzo atrakcyjne działki rekreacyjne w ramach rodzinnych ogrodów działkowych. Informacji na ten temat można szukać w internecie lub placówkach zarządzających terenami miejskimi.

Działki są chętnie kupowane przez młodych ludzi z dziećmi. Zielona przestrzeń, świeże powietrze i możliwość wybiegania się są dla dzieci ogromną frajdą. Jeżeli nasze możliwości finansowe są raczej skromne, ale mimo to chcielibyśmy mieć swoje miejsce za miastem, tanie działki będą doskonałym rozwiązaniem.


Wróć do artykułów