Kupno mieszkania w Siemianowicach Śląskich
Jan 14, 2019
400 słów
2 minut czytania

Jak w każdym mieście tak i w Siemianowicach Śląskich lokalny rynek nieruchomości charakteryzuje się sporą różnorodnością. Stawki za metr kwadratowy lokalu zdeterminowane są od dzielnicy miasta, a także rzecz jasna od standardu lokum. Jak wszędzie najmniej przyjdzie zapłacić za lokale mieszkalne wzniesione przed wojną, które z powodu oczywistych na Śląsku szkód górniczych, a także użytkowanych niegdyś technik budowania domów są raczej dość zniszczone i wielokrotnie od razu po nabyciu wyznaczają się do istotnego remontu.

Popularne dzielnice i koszty metra kw.

Najbardziej popularne okolice w Siemianowicach Śląskich, w jakich dochodzi do najliczniejszej miary ustanowionych transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości to bez wątpienia dzielnice Centrum, Michałkowice oraz Bytków. Cena za metr kwadratowy lokum w Siemianowicach Śląskich rozciąga się od pułapu 2 do nawet 5 tys. zł, przy czym lwia część mieszkań sprzedawanych jest w skali 2,8-3,5 tys. złotych za metr kwadratowy. Większa część z lokali mieszkalnych wybudowanych przed rokiem 1989 odróżnia się niedużą powierzchnią, zwykle poniżej 65 metrów kwadratowych.

Pośrednictwo banków w nabyciu nieruchomości

wycena nieruchomościTak samo jak w innych częściach kraju również i na Śląsku wielka część z transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości opłacana jest za kredyt bankowy. Banki przydzielając kredyt hipoteczny mają przeważnie w zwyczaju oczekiwania względem zrealizowania wyceny nieruchomości obiektu, na jakiego zakup pożyczka może być przekazana. Nie w każdym wypadku nieodzowne będzie bezpośrednie szukanie rzeczoznawcy majątkowego albowiem duża liczba banków współpracuje z własnymi rzeczoznawcami majątkowymi. Niejeden raz nawet wycena nieruchomości może zostać dołączona do ogólnego kosztu zapewnienia kredytu co przeważnie pozwoli rozciągnąć koszt tych kilkuset złotych na większy szmat czasu.

Korzyści z mieszkania w Siemianowicach Śl.

Warto mieć na uwadze, że zakup lokum w Siemianowicach Śląskich umożliwia stosunkowo łatwy dojazd do pracy w nieodległych gminach, pośród których najważniejsze miejsce mają Katowice. Dodatkowym atutem jest fakt iż ceny lokum w tym mieście są nieco niższe niż w centrum województwa śląskiego. Z Siemianowic Śl. istnieje przystępny dojazd do Drogowej Trasy Średnicowej, a przez to również autostrad A1 i A4, a także do międzynarodowego lotniska w Pyrzowicach. Na terenie miasta Siemianowice Śląskie położona jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, zaś miasto entuzjastycznie poszukuje kolejnych inwestorów, przez co w przyszłości wyszukanie pracy na terenie Siemianowic Śl. nie powinno stanowić szczególnie dużego kłopotu.


Wróć do artykułów