Urządzanie mieszkania w stylu rustykalnym
Mar 24, 2017
400 słów
2 minut czytania

Styl rustykalny

Kiedy wertuję ostatnio rozmaite czasopisma o projektowaniu mieszkań spostrzegam wiele stylizacji w kierunku rustykalnym. Ewidentnie podejmuje się (albo zainicjowało się określony czas temu zaś ja to przegapiłam) tendencja na wnętrza w stylu rustykalnym. Nurt rustykalny bazuje na klimacie wiejskim. Tylko nie na takiej postępowej wsi jak teraz ale tejże z czasów młodości naszych babuń czy prababci, w której da się ciągle wyśledzić czynniki miejscowego folkloru. Pewnie cokolwiek kuriozalne może być stylizowanie w takim podejściu lokalu w bloku, ale już odświeżając historyczny dom można pokusić się o przyznanie jego wnętrzu tego przybliżonego do minionego charakteru.

Rekwizyty

Problemem, na który z pewnością natrafiają osoby dążące do tego aby wiernie odwzorować wnętrze w stylu rustykalnym jest dobór właściwych rekwizytów pełniących funkcję zarówno komponentów naczelnych jak również wzbogacających je dodatków. Brakuje nam niejednokrotnie nawet słów na nazwanie przedmiotów, których wykorzystanie niełatwo współcześnie zgadnąć. Ponieważ kilkadziesiąt lat temu religijność była powszechna nie może braknąć w takim lokum również wyróżników sakralnych w postaci różnych dewocjonaliów jak chociaż święte figury i malunki (często wyobrażające Matkę Bożą bądź samego Jezusa). O ile posiadacie pełno czasu oraz cierpliwości polecam czatowanie na niniejsze rekwizyty na kiermaszach antyków, jakie odbywają się cyklicznie w wielu miastach. Względnie można zaczerpnąć z tego co jest na Allegro, tam ponadto wynajdziecie wiele przydatnych przedmiotów. Jeżeli dysponujecie mniejszą ilością czasu to z pewnością jeśli idzie o dewocjonalia starczy pobiec do sklepiku z wyrobami religijnymi. Wprawdzie nie kupicie tam podobnych tradycyjnych, delikatnie zniszczonych statuetek z łuszczącą się farbą, lecz za to dostaniecie je natychmiast oraz bez problemu.

Meble

Z poważniejszych sprawunków opłaca się zapolować na antyczne meble. Obecnie niektórzy ludzie często chcą pozbyć się ich jak nieprzydatnego balastu nabywając nowoczesne meble z płyt wiórowych. Nieraz uda się upolować takie stare meble w autentycznie niskich cenach. O znacznie korzystniej może być jeżeli będziecie monitorować oferty prywatne na serwisach z anonsami niż jeżeli pośpieszycie do sklepu ze starociami. Tam ogołocą wam portfel. Niechybnie meble w podobnym sklepie będą odnowione, lecz o ile czujecie się na siłach powalczyć z odnową trochę zaniedbanych mebli to da się je dostać za grosze.


Wróć do artykułów